logo koszulki 2001
W daniach 6-7 lipca 2001 roku odbył się pierwszy Zjazd Absolwentów Oceanografii. Spośród około 750 absolwentów, którzy do tego momentu otrzymali dyplomy ukończenia tego kierunku, w spotkaniu wzięło udział około 250 osób. Program spotkania podzielony był na dwa dni.


Dzień pierwszy, piątek 6 lipca 2001

Uczestnicy Zjazdu rejestrowali swoje przybycie w Sekretariacie Zjazdu od wczesnych godzin rannych. Otrzymywali tam identyfikator i pamiątkową koszulkę.

W samo południe odbyła się połączona uroczystość rozpoczęcia Zjazdu z uroczystym wręczeniem dyplomów Absolwentom Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii rocznika 2000/2001. Honorowi Goście Zjazdu, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Marcin Pliński oraz Pani Dziekan Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii, prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska w serdecznych słowach powitali zebranych Gości i wyrazili nadzieję, że ten pierwszy Zjazd będzie dobrym początkiem zacieśniania kontaktów między Absolwentami a Wydziałem.

Po tej uroczystości odbywały się spotkania roczników z Nauczycielami Akademickimi.

Kulminacyjną imprezą tego dnia było ognisko na Polance Redłowskiej w Gdyni, które rozpoczęło się o godz. 20:00 i trwało niemal do rana. Był to czas nieskrępowanych rozmów i wspomnień wszystkich uczestników spotkania.


Dzień drugi, sobota 7 lipca 2001

Dzień rozpoczął się rannym spotkaniem na Skwerze Kościuszki, skąd uczestnicy spotkania odpłynęli statkiem do Helu. Gospodarzem drugiego dnia był Kierownik Stacji Morskiej w Helu, dr Krzysztof Skóra. Goście mieli okazję zwiedzić Stację Morską oraz fokarium. Na Stacji przygotowany był rybny poczęstunek, do którego serwowano piwo. I tak biesiadując i wspominając studenckie czasy, Zjazdowicze spędzili miło dzień. Statek powrotny wypłynął z Helu o godzinie 17:00. Wiele osób z żalem żegnało to piękne miejsce. Trzeba jeszcze dodać, że wspaniale dopisała pogoda. Obydwa dni były bardzo upalne, a temperatura sięgała 30°C. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni spotkanie zakończono.

Hel 01

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć I Zjazdu Absolwentów.


KONTYNUACJA

Spotkanie Absolwentów w 2001r. zaowocowało też mniej formalnym spotkaniem w roku następnym, zorganizowanym w Helu przez Absolwentów rocznika 1975. Jego uczestnicy zechcieli podzielić się z nami wspomnieniami spędzonych wspólne chwil - wspomnieniami zatrzymanymi w kadrze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania w 2002r.