30.07.2016
Dzień Ryby w Helu

W sobotę 30 lipca Stacja Morska IO UG im. Profesora Krzysztofa Skóry wraz z Partnerami organizuje już po raz 12 doroczną imprezę edukacyjną "Dzień Ryby w Helu". Wydarzenie to ma na celu zaznajomienie przebywających latem tłumnie na Półwyspie Helskim turystów, a także mieszkańców regionu, z bogactwem ekosystemu Bałtyku, jego funkcjonowaniem i zagrożeniami, a także promocję zrównoważonego korzystania z zasobów morza. Hasłem tegorocznego Dnia Ryby jest "SkarP Bałtyku", promujący bałtyckie gatunki płastug. Z tej okazji zapraszamy w ten dzień do Helu na liczne stoiska edukacyjne, do fokarium i Domu Morświna ze specjalnym tego dnia programem, do plenerowego "Kina Morświna" na projekcje filmów dokumentalnych, happening Klubu Gaja pt.„Płyniemy ze skarpiem Bałtyku” i konsumpcję "/flądry/" w helskich restauracjach, które przyłączyły się do tegorocznej akcji edukacyjnej. Szczegółowe informacje na temat programu Dnia Ryby w Helu znajdują się na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!!!

PLAN WYDARZEŃ W HELU 30 lipca 2016 r. (sobota) w godz. 11:00 - 17:00:

Poniżej prezentujemy dokładny program imprezy:

Bulwar Nadmorski im. Prof. Kazimierza Demela przy ulicy Morskiej:

„Dlaczego ryby mogą mieć chorobę morską?” - Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, specjaliści z zakresu biologii, chemii, fizyki i geologii morza

„Krajobraz nadmorskich wydm” – Nadmorski Park Krajobrazowy oraz Błękitna Szkoła we Władysławowie

„Ptaki Bałtyku” – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego

„Czy u rybitwy jest ochota na turbota?” - Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING

Sklepik fokarium - bonusy przy zakupach – plakaty, ulotki, pamiątki, „Smaki Bałtyku”

Bulwar Nadmorski im. Prof. Kazimierza Demela przy Muzeum Rybołówstwa - imprezy na i w pobliżu sceny estradowej, Urząd Miasta Hel

Konkurs budowania ryb z piasku (godzina 11.00) - Plaża nad Zatoką Pucką

Teatr Kulinarny (godz. 16.00)

Koncert Flash Creep dla dzieci (godz. 16.00)