24.09.2016
SKNO na Pikniku Inspiracji w Iławie

Studenckie Koło Naukowe Oceanografów na Pikniku Inspiracji w Iławie 24.09.2016 r.

W sobotę 24 września w Iławie nad Małym Jeziorakiem odbył się  Piknik Inspiracji dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W tym wydarzeniu wzięły udział liczne koła naukowe. Jednym z trzech kół reprezentujących Uniwersytet Gdański było Studenckie Koło Naukowe Oceanografów, które przy swoim stoisku gromadziło tłumy dzieci. Głównym celem pikniku było przybliżenie mieszkańcom Iławy zagadnień  ścisło-technicznych za pomocą materiałów dydaktycznych, doświadczeń naukowych oraz gier i zabaw edukacyjnych. Członkowie SKNO skupili się na przyjemnym i łatwym przekazie informacji dotyczących biologicznych aspektów życia morskiego. Uczniowie mogli podziwiać eksponaty organizmów morskich m.in. ośmiornice, jeżowce, krewetki, które budziły wśród gości pikniku ogromne zainteresowanie. Ponadto dzieci miały okazje zapoznać się z podstawowym urządzeniem służącym biologom analizę prób, mikroskopem stereoskopowym, pod którym można było obejrzeć plankton bałtycki. Dodatkowo dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę z zakresu oceanografii przy wypełnianiu łamigłówek, rebusów oraz aktywnego udziału w grach edukacyjnych. Zapewne uczniowie klas gimnazjalnych i szkół podstawowych, jak i studenci zaproszonych kół naukowych zaczerpnęli z tego pikniku inspirację do dalszego samorozwoju. O godzinie 21:00 odbył się pokaz laserów przestrzennych, który był zakończeniem tego wydarzenia.

Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia wykonanych przez Członków SKNO oraz link do informacji na stronie UG:

Edytowano: 26.10.2016 o 12:01