02.07.2015
Prof. UG, dr hab. inż. Elżbieta Niemirycz w grupie mentorów sieci Baltic Sea Network

Prof. Grzegorz Węgrzyn i prof. Elzbieta Niemirycz z Uniwersytetu Gdańskiego zostali powołani do reprezentacji polskiego środowiska naukowego w pracach grupy mentorów (tzw. wise men/women) projektu Baltic Sea Network. Uniwersytet Gdański w ramach Baltic Sea Network będzie pełnić funkcję flagowego uniwersytetu polskiego i jednego z kilku w regionie bałtyckim.

Profesorowie: Grzegorz Węgrzyn (Prorektor ds. Nauki UG, Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego) i Elżbieta Niemirycz (Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Pracowni Trwałych Zanieczyszczeń Organicznych) zostali powołani do reprezentacji polskiego środowiska naukowego w pracach grupy mentorów (tzw. wise men/women) projektu Baltic Sea Network z ramienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. Elżbieta Niemirycz już w 2014 roku uzyskała poparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego) do udziału w tej inicjatywie. Uniwersytet Gdański w ramach Baltic Sea Network będzie pełnić funkcję flagowego uniwersytetu polskiego i jednego z kilku w regionie bałtyckim.

Rolą grupy mentorów będzie monitoring powstającego projektu i jego krytyczna ocena, by spełniał założenia wspólnej polityki na polu edukacji i nauki całego makroregionu nadbałtyckiego.

Edytowano: 12.10.2015 o 13:18