Wydarzenia
21.05.2017
Zapraszamy na XV Międzynarodowy Dzień Bałtyckiego Morświna ASCOBANS

Międzynarodowy Dzień Bałtyckiego Morświna ASCOBANS to okolicznościowe święto dedykowane jedynym bałtyckim waleniom którym jakimi są krytycznie zagrożone w Bałtyku morświny. 

Ten szczególny dzień ma przypominać o ludzkiej odpowiedzialności za ich los, potrzebie ochrony w trosce o dobro bałtyckiej przyrody i jej użytkowników. Święto to zostało ustanowione ustaleniami Konwencji Bońskiej oraz wynikającego z niej porozumienia ASCOBANS (Porozumienie o ochronie małych waleni Bałtyku, Północno-Wschodniego Atlantyku, Morza Irlandzkiego i Morza Północnego).

Międzynarodowy Dzień Bałtyckiego Morświna przypada zawsze na trzecią niedzielę maja, w tym roku będzie to 21 maja. W tym dniu na Skwerze Kościuszki w Gdyni naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego obok pomnika morświna uruchomione zostanie duże stoisko edukacyjne dedykowane właśnie morświnom. Specjaliści ze Stacji Morskiej imienia Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego zapoznają przybyłych gości z morświnami – ich biologią, zagrożeniami i problemami. Podpowiedzą jak można morświny ocalić i jak się je dzisiaj bada.

Stoisko będzie czynne 21.05.2017 r. w godzinach 11.00 – 16.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego.

 

                      

Informację przygotował Pan mgr Michała Bała ze Stacji Morskiej IO UG im. Profesora Krzysztofa Skóry


ostatnia edycja: 19.05.2017 08:05

Wstecz