Wydarzenia
08.03.2018
Konferencja naukowa: KOSMOS A MORZE – NA STYKU HORYZONTÓW

Konferencja naukowa: KOSMOS A MORZE – NA STYKU HORYZONTÓW

W imieniu organizatorów, a wśród nich Konsorcjum SatBałtyk serdecznie zapraszam na konferencję naukową KOSMOS A MORZE – NA STYKU HORYZONTÓW, która odbędzie się 8 marca 2018 r. w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie w godzinach od 9:00 do 15:20.

Jest to kolejna z cyklu konferencji naukowych zaplanowanych i organizowanych przez Komisję Nauk Kosmicznych przy Oddziale PAN w Gdańsku, pod przewodnictwem prof. dr hab. Edmunda Wittbrodta.

Celem tych Konferencji jest wymiana informacji i doświadczeń a także tworzenie płaszczyzny porozumienia oraz integracji środowisk ze świata nauki, administracji i gospodarki, działających w dziedzinie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Morze i Kosmos - to dwa obszary, których poznanie i eksploatowanie wciąż stawia nowe wyzwania. Rozwój technologii umożliwia coraz szersze korzystanie z zasobów morskich i coraz śmielsze sięganie w tym celu do technik kosmicznych. Zamierzeniem Konferencji „KOSMOS A MORZE – NA STYKU HORYZONTÓW” jest stworzenie platformy do wymiany poglądów, przedstawienia wiedzy i przedyskutowania wyników badań i zastosowań wiążących te dwa obszary pozornie tylko od siebie odległe. Łączy je szereg zagadnień związanych z regulacjami prawnymi, zarządzaniem i technologiami omawianymi na poprzednich spotkaniach z tego cyklu. Ich morskie aspekty a w szczególności bezpieczeństwo na morzu, łączność satelitarna, nawigacja i teledetekcja będą głównymi tematami tych kolejnych obrad.

Współorganizatorami Konferencji są:

Komitet Badań Morza Polskiej Akademii Nauk (Sekcja Fizyki Morza), Konsorcjum Naukowe SatBałtyk, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk oraz Oddziały Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB w Gdyni i Krakowie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jej program oraz możliwość potwierdzenia chęci uczestnictwa znajdziecie Państwo na stronie http://www.iopan.pl/KNK2018

 


ostatnia edycja: 02.03.2018 13:48

Wstecz