Wydarzenia
18.03.2019
Oddział Morski PTH i IO UG - pokaz filmu pt. „DamNation”

Gdynia, 12.03.2019 r. 

Dyrekcja Instytutu Oceanografii UG

oraz Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego

serdecznie zapraszają pracowników, doktorantów oraz studentów na Seminarium Naukowe, podczas którego odbędzie się pokaz filmu pt. „DamNation”. Po filmie przewidziana jest dyskusja nad przyszłością Wisły w kontekście zagrożenia, jakie niesie plan jej kaskadyzacji kolejnymi stopniami wodnymi.

Seminarium odbędzie się dnia 18 marca (poniedziałek) 2019 r. o godz. 16.15 w Auditorium oceanographorum, w budynku Instytutu Oceanografii UG przy al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni.

Film „DamNation” (prod. 2014) to filmowa podróż ukazująca historię zmian w postawie Amerykanów – od dumy z wielkich tam, jako inżynieryjnych cudów po rosnącą świadomość, że nasza przyszłość jest związana ze „zdrowiem” naszych rzek. Kilka dekad temu pomysły rozbiórki tam na rzekach były uznawane za niedorzeczność; dziś przeszły do głównego nurtu troski o środowisko. Tam, gdzie je usunięto, przywrócono rzekom życie, dając np. łososiom i innym dzikim rybom prawo do powrotu na ich pierwotne tarliska, do których przez dziesięciolecia nie miały dostępu.

 


ostatnia edycja: 12.03.2019 12:30

Wstecz