17-21.05.2021
Szkoła Letnia - Gdynia - AquaVIP

Akwakultura – obiecujące rozwiązania technologiczne dla regionu Południowego Bałtyku: RAS – krewetki – akwaponika – glony

W dniach 17-20 maja br. odbędzie się szkoła letnia Gdynia AquaVIP, której gospodarzem jest Uniwersytet Gdański. Jest to kurs online mający na celu rozwój umiejętności akwakultury i poszerzenie możliwości zawodowych studentów i profesjonalistów. Czterodniowy certyfikowany kurs wprowadzi uczestników w podstawowe zagadnienia teoretyczne i zapewni praktyczne doświadczenie w zakresie nowoczesnej technologii w akwakulturze i innowacyjnej błękitnej biotechnologii. Kurs będzie oparty na trwających eksperymentach prowadzonych na Instytucie Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz w instytucjach partnerskich. Webinaria i dyskusje będą koncentrować się na aktualnym stanie innowacyjnej akwakultury w regionie Morza Bałtyckiego w odniesieniu do faktów, obecnych problemów, trendów, i nowych rozwiązań dla akwakultury, w tym potencjału systemów recyrkulacyjnych, akwaponiki i uprawy glonów.
Prosimy o zgłaszanie się do 25 kwietnia na adres b.dmochowska@ug.edu.pl z krótką wiadomością zawierającą: imię i nazwisko, afiliację (uczelnia/firma) oraz temat krótkiej (5 min.) prezentacji dotyczącej tematyki akwakultury.
Więcej szczegółowych informacji wraz z programem szkoły znajdziecie Państwo na stronie:

Broszura informacyjna dotycząca wydarzenia

Ulotka informacyjna