11.04.2022
Seminarium naukowe Oddziału Morskiego Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego i Instytutu Oceanografii UG

Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego oraz Dyrekcja Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszają na Seminarium Naukowe, podczas którego wykład na temat:

„Ryby a eutrofizacja - ocena stanu/potencjału ekologicznego wód na podstawie ichtiofauny”

wygłosi

Pan mgr Tomasz Kuczyński z Zakładu Ekologii Wód, Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Seminarium odbędzie się dnia 11 kwietnia (poniedziałek) 2022 r. o godz. 17.00 Auditorium oceanographorum Instytutu Oceanografii UG, al. Piłsudskiego 46, 81-378 Gdynia.

W okresie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2, spotkanie odbędzie się zgodnie z wymogami bezpieczeństwa na terenie Uniwersytetu Gdańskiego.

Notka biograficzna Prelegenta:
Tomasz Kuczyński-z wykształcenia Oceanograf (biolog morza). Od 2011 roku pracuje w Zakładzie Ekologii Wód Instytutu Morskiego wGdańsku (obecnie Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni).Zajmuje się realizacją projektów związanych z badaniami ichtiofauny itworzeniemopracowań na potrzeby m.in. planów ochrony dla obszarów chronionych (N2000; Parki Krajobrazowe), inwentaryzacji i ocen oddziaływania strategicznych inwestycji na środowisko, planowania przestrzennego oraz Państwowego Monitoringu Środowiska. Na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykonuje również projekty monitoringu krajowych gatunków ryb z II załącznika Dyrektywy siedliskowej jak: minóg rzeczny, parposz i ciosa.Autor i współautor metodyk do oceny stanu ochrony tych gatunków ryb. Opracowuje metodyki oceny potencjału ekologicznego zbiorników zaporowych na podstawie ichtiofauny na potrzeby RDW.

ostatnia edycja: 29.03.2022 08:29