13.07 - 30.07.2022
THINC i DIATOM - nowe projekty Assemble Plus w IO OG

W lipcu br. w Instytucie Oceanografii UG będą realizowane dwa kolejne projekty finansowane ze środków programu "Association of European Marine Biological Laboratories Expanded (Assemble Plus)", którego jesteśmy beneficjentem. Program jest finansowany z Programu Ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020. Głównym celem Assemble Plus jest zapewnienie naukowcom z Europy dostępu do infrastruktury ponad 30 morskich instytucji naukowo-badawczych.

W okresie 13.07-30.07.2022 będzie realizowany projekt “Trawling and Hypoxia Impact on Nutrient Cycling" (akronim: THINC). Główni wykonawcy projektu, dr Marija Sciberras (Heriot-Watt University, Wielka Brytania) and prof. Marco Bartoli (University of Parma, Włochy),  uzyskali finansowanie dostępu do r/v Oceanograf i Instytutu Oceanografii UG. W skład zespołu badawczego wchodzą również pracownicy, doktoranci i studenci z Heriot-Watt University, University of Parma, Zakładu Ekologii Eksperymentalnej Organizmów Morskich i Zakładu Funkcjonowania Ekosystemów Morskich IO UG.

Równolegle w okresie 25.07-28.07.2022 będzie realizowany projekt "Drivers of diversity and adaptation in marine phytoplankton" (akronim: DIATOM). Głównymi wykonawcami projektu są dr Conny Sjöqvist, mgr Janni Heikkinen i dr Anna Törnroos-Remes z Åbo Akademi University (Finlandia). Projekt również jest realizowany w oparciu o dostęp do r/v Oceanograf i Instytutu Oceanografii UG we współpracy z pracownikami ZFEM.

Naszym gościom życzymy sukcesów w prowadzonych badaniach naukowych.

ostatnia edycja: 23.08.2022 11:43