27.11.2015
XIV Sympozjum Młodych Oceanografów

Dnia 27 listopada 2015 roku w Instytucie Oceanografii UG odbyło się XIV Sympozjum Młodych Oceanografów. Zaprezentowano 11 referatów wygłoszonych przez słuchaczy Doktoranckiego Studium Środowiskowego Wydziału Oceanografii i Geografii UG w Gdyni, studentki Oceanografii UG oraz słuchacza Studium Doktoranckiego przy Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie.

Kapituła w składzie:

Prof. dr hab. Jerzy Błażejowski

Prof. dr hab. Lucyna Falkowska

Prof. dr hab. Adam Krężel

Prof. dr hab. Anna Szaniawska

przyznała 2 nagrody i 1 wyróżnienie.

Nagrodę im.  prof. Krystyny  Wiktorowej  otrzymała mgr Olga Podrażka za pracę pt.„Obciążenia podpór morskich turbin wiatrowych wywołane siłami uderzeniowymi pochodzącymi od fal morskich”

Nagrodę im. prof.  Krzysztofa  Korzeniewskiego  otrzymała mgr Aleksandra Kusiak  za pracę pt. „Działanie przeciwbakteryjne metabolitów pozyskiwanych z bałtyckich sinic”

Natomiast wyróżnienie im. prof. Haliny Piekarek – Jankowskiej otrzymała pani Beata Tutak za pracę pt.

„Krewetka orientalna Palaemon macrodactylus – nowy gatunek w Morzu Bałtyckim”

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Edytowano: 27.11.2015 o 15:46